o-hypotekach.sk

O hypotékach potrebujete vedieť

Hypotéka je úver zabezpečený nehnuteľnosťou. To je síce stručné a výstižné, ale nie všetko. Slovenské banky poskytujú hypotéky iba za predpokladu, že sa zakladaná nehnuteľnosť nachádza na území SR, takže ak takú nehnuteľnosť nemáte, alebo ju požadovanou hypotékou nenadobudnete, nie ste na správnom mieste.

Základné rozdelenie hypoték 

Hypotéky sa delia na hypotéky zo zákonaspotrebiteľské úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. Výsledkom každej z nich je v podstate to isté, iba pre ne platia trochu odslišné pravidlá. Základným rozdieľom je, že hypotéka zo zákona je poskytovaná z peňazí krytých hypotekárnymi záložnými listami a úver zabezpečený nehnuteľnosťou je poskytovaný prevažne z peňazí na medzibankovom trhu. Druhým rozdielom sú pravidlá poskytovania týchto úverov. V praxi však nezáleži na type hypotéky, ale na tom čo potrebujete a ako sa k tomu dostanete.

Môže vás teda zaujímať na aký účel možno použiť peniaze z hypotéky, čo je to bonita žiadateľa, aké nehnuteľnosti je spravidla možné použiť ako zabezpečenie, čo môže byť pre vás dôležité pri výbere najvýhodnejšej hypotéky a aké máte predpoklady na získanie práve tej hypotéky, ktorú potrebujete. 

Ak vám záleží na najlepšom riešení hypotéky práve pre vás, môžete prejsť na stránku Ako vybaviť najvýhodnejšiu hypotéku alebo priamo na stránku Efektívne na hypotéku a celým procesom získavania najvýhodnejšej hypotéky vás prevedieme.