o-hypotekach.sk

Refinancovanie viacerých hypoték

Refiancovanie viacerých hypoték má niekoľko aspektov. Ak má klient viacero hypoték sú zväčša odlišné výročia úrokovej sadzby ako aj samotné úrokové sadzby. V prípade ak je pri týchto hypotékach založená iba jedna nehnuteľnosť, klient je v istom zmysle rukojemníkom banky. Banka môže klientovi dať na jednej hypotéke lepšie podmienky a na druhej zas horšie. Tak je klient vždy pri výročí úrokovej sadzby najskôr so sadzbou spokojný a pri výročí druhého úveru už musí zobrať čo mu banka dá. Nie je to síce pravidlo, ale riziko je vyššie. 

Čo robiť pri viacerých hypotékach

Aby sa eliminovala možnosť a podozrenie, že banka môže na klientovi paratizovať je vhodné pri výročí úrokovej sadzby jednej hypotéky požiadať o spojenie do jednej novej hypotéky. Banky to nechcú robiť a nie vždy je to možné. Dvere sa otvárajú zvyčajne až potom keď sa požaduje vyššia hypotéka ako je iba zostatok existujúcich hypoték. Možnosti sú rôzne a tak veľmi individuálne, že že nie je možné dať žiadny návod. 

Kedy sa oplatí refinancovať viaceré hypotéky do jednej

Pri počítaní výhodnoti/nevýhodnoti v tomto prípade sa síce vychádza aj z princípu prepočítavania ako pri refinancovaní jednej hypotéky, do prepočtov však treba zahrnúť aj prípadné poplatky, ktoré súvisia s vyplatením hypotéky, ktorá nemá výročie fixácie úrokovej sadzby prípadne koľko by sa zapltilo za peniaze nad rámec zostatku vyplácanej hypotéky, aby bolo možné splatenie bez poplatku. 

V tomto množstve prepočtov a rôznych podmienených môžete urobiť rozhodnutie podložené číslami alebo aj rozhodnutie emocionálne. Aby to bolo naozaj výhodné je treba výhodnoť vidieť cez čísla a s nimi si najlepšie poradia nezávislí špecialisti na hypotéky. Nenechajte nič na náhodu a zverte sa v tomto prípade odborníkom. Najrýchlejšia cesta ako získať naozaj najvýhodnejšie riešenie pre Vaše hypotéky je vyplnenie anonymného rofmulára Efektívne na hypotéky.