o-hypotekach.sk

Refinancovanie hypotéky pri výročí fixácie úrokovej sadzby

Refinancovanie hypotéky pri výročí fixácie úrokovej sadzby sa oplatí takmer vždy, ak je v novej banke nižšia úroková sadzba a dá sa správne nastaviť doba splatnosti. Pozrime sa ako fungujú čísla pri refinančnej hypotéke, v čase, kedy je možné splatenie bez poplatku. 

Ako prvý príklad si uvedieme novú úrokovú sadzbu, ktorú nám ponúkne naša banka. V druhom príklade bude najnižšia úroková sadzba, na ktorú sa banka vie dostať ak sa ozveme a budeme namietať, že sadzba nie je primeraná k hypotékam, ktoré sú aktuálne na trhu. Tretia ponuka je príkladom najnižšej úrokovej sadzby, ktorá je dostupná na trhu. 

V prvom príklade sa nemení nič, v druhom sa iba znižuje úroková sadzba a v treťom sú aj zahrnuté poplatky, ktoré mohli s refinancovaním do novej banky vzniknúť. Čísla nám pekne ukazujú aká je výška mesačnej splátky v jednotlivých prípadoch aj aký bude rozdieľ na zaplatených splátkach, úrokoch či ako bude odlišný zostatok úverov v jednotlivých prípad. Všetky čísla, ktoré nás zaujímajú sú iba z pohľadu najbližšej doby fixácie úrokovej sadzby, nakoľo nik nevie čo bude potom.