o-hypotekach.sk

Hypotéka na kúpu bez špecifikovanej nehnuteľnosti

Keďže hypotéka je úver zabezpečený nehnuteľnosťou je logické, že bez nehnuteľnosti peniaze nedostaneme. Často sa však stáva, že žiadateľ o hypotéku si chce byť istý, že môže získať potrebnú výšku hypotéky. V takom prípade je možné zvoliť si spomedzi bánk, ktoré vedia sprocesovať schválenie hypotéky bez predloženia nehnuteľnosti, ktorou potom bude hypotéka zabezpečená. 

Ako prebieha schvaľovanie hypotéky bez nehnuteľnosti

K podaniu žiadosti o hypotéku bez špecifikácie nehnuteľnosti je potrebné iba preukázanie identity a bonity žiadateľa. Banka sa venuje veku, vzdelaniu, rodinnému stavu, zamestnaniu, výške zárobku, platobnej morálke a všetkému potrebnému na to, aby bolo možné určiť akú výšku hypotéky môže klient získať a aké budú podmienky financovania. 

Aká je istota, že hypotéku dostaneme

Po schválení tejto fázy žiadosti budete mať v závislosti od banky 1 až 3 mesiace na to, aby si našiel nehnuteľnosť a špecifikovali ju znaleckým posudkom a zmluvou o budúcej zmluve či kúpnou zmluvou, ktorou nehnuteľnosť bude mať nadobudnúť. Banka sa potom venuje hlavne nehnuteľnosti.
Podmienky, ktoré sú v "hypotekárnom certifikáte" sa v konečnej fáze môžu líšiť a to hlavne v závislosti od nehnuteľnosti, ktorú klient predloží. Nehnuteľnosť môže pomôcť aj uškodiť no nevýhodou certifikátu môže byť aj to, že v nich nie je definované percento financovania a ak klient spĺňa síce podmienky na potrebnú výšku hypotéky nie je ešte isté, že môže dostať takú výšku vzhľadom k hodnote nehnuteľnosti. 

Vyššia úroveň istoty získania hypotéky v potrebnej výške

V prípade záujmu získať vyššiu úroveň istoty financovania hypotékou môže byť zamerianie sa na podanie žiadosti o hypotéku do banky, ktorá hypotéku bez nehnuteľnosti riadne schváli a podpíše s Vami riadnu hypotékárnu zmluvu. Máto hneď dve výhody. 
Prvou je, že budete vedieť akú výšku hypotéky môžete získať a to aj s ohľadom na hodnotu nehnuteľnosti. Druhou výhodou je dlhšia doba na nájdenie nehnuteľnosti - doba čerpania hypotéky môže byť až do 6 prípadne 18 mesiacov a môže to byť výraznou výhodou aj pri hypotéke pre mladých či pri hypotéke na výstavbu.

Efektívne na hypotéku

Kto sa aktívne venuje hypotékam vie, že každá hypotéka je iná. Aj Vy sa o tom presvedčíte a to jedným z dvoch spôsobov: budete si sami riešiť hypotéku alebo ju budete riešiť s niekym, kto si získa Vašu dôveru, resp. na koho dostanete odporúčanie. Ak budete chcieť odporúčanie od nás, tak tu je: "Vyplňte anonymne formulár Efektívne na hypotéku, získajte návrhy riešení, vyberte si riešenie, ktoré najviac zodpovedá Vašim nárokom a nechajte to celé vybehať za Vás." Ešte váhate? A viete o tom, že nielenže ušetríte čas, peniaze, energiu, ale ešte ani nebudete za tieto služby nič platiť? Tak teraz to už viete. :o)